שיפוץ מקלטים

שיפוץ מקלטים

שיפוץ מקלטים

שיפוץ מקלטים -הגם אם היינו שמחים להוציא אותם מהמשוואה, מציאות החיים בישראל לא מאפשרת זאת. הכוונה היא, כמובן, למקלטים, אשר רצוי שיימצאו בכל בניין מגורים בישראל – לפחות באלה שאינם כוללים בתוכם חדרי ממ”ד. הנקודה המשמעותית היא שבלא מעט מקרים, המבנים לא מציעים כלל מקלט הנמצא בתחומם, בעוד שבמצבים אחרים המקלט רחוק מלעמוד בכל דרישות הבטיחות המצופות ממנו. כאן בדיוק שיפוץ מקלטים נכנס לתמונה וצריך להילקח בחשבון.

משוואת השיפוץ כוללת מגוון משתנים

שיפוץ מקלטים בנקודה הזו, יש להדגיש כי אין מקרה אחד של שיפוץ מקלט דומה לאחר. בכל אחד מהמקרים, יש פעולות אחרות שנדרש לבצע, בהתאם למצב הנוכחי של המקלט, או אפילו לצרכי אלה שעתידים להשתמש בו הלכה למעשה. בין הפעולות הפופולאריות שנכנסות לתמונה בחלק הארי של המקרים, ניתן להצביע על:

  • בחינת תקינות הדלתות והחלונות במקלט
  • בדיקת תקינות הגומיות הנמצאות בדלתות ובחלונות
  • קידוח חורים והתקנת צינורות אוורור במקלט
  • התקנת שירותים כימיים, יחד עם מיכלי מים, בשטח המקלט
  • התקנת סולמות אל מול פתחי המילוט של אותו מקלט
  • צביעה או סיוד של המקלט

סל השירותים הספציפיים הוא שמגדיר לא רק את מורכבות השיפוץ, אלא גם את עלותו. ברוב המקרים, מדובר על סכום שעשוי להגיע עד לכ-20,000 שקלים, אם כי העובדה שהסכום מחולק בין מספר רב של דיירים מביאה לכך שהעלות עבור כל דייר קטנה מכך בצורה משמעותית.

אז מי נדרש לשפץ?

שיפוץ מקלטים או בניית ממ”ד כאשר מתבוננים על שאלת האחריות, יש להבחין בין המקלטים הציבוריים לבין אלה הפרטיים, הנמצאים בבעלות הדיירים. בעוד שבמקרה הראשון אחריות הבנייה, השיפוץ והתחזוקה של המקלט מוטלת על הרשות המקומית בתחומה הוא מצוי, במקלטים פרטיים יהיו אלה הדיירים עצמם שצריכים לדאוג לתהליך – מקלטים שלא עומדים בדרישות הבטיחות מסכנים את דייריהם בקנס כספי משמעותי. את השיפוץ חשוב לבצע באמצעות חברות מקצועית בתחום השיפוצים, הבנייה או הנדל’ן, כאשר חברה מהשורה הראשונה תיקח על עצמה את כל היבטי התהליך.

Staf icon 0

בהתאם למצבו הנוכחי של המקלט

Staf icon 1

חברה מקצועית בתחום שיפוץ מקלטים

Staf icon 2

מקלט תקני – מציל חיים

Staf icon 3

מתאים לחנות או משרדים וגם לבתים פרטיים

קידום אתרים אורגני בניית אתרים
Call