מיגון ממ”דים ומקלטים

מיגון ממ”דים ומקלטים

מיגון ממ”דים ומקלטים

בניית ממ”ד חברת א.ש.ט בע”מ מספקת שירותים כמו בניית ממ”ד ופועלת בתחומי הבניה, עיקר הפעילות הינו שיפוצים לשיפור המיגון הקיים של מקלטים וממ”דים.

והכנתם לאפשרות של שהיה ארוכה והתגוננות מסיכוני אב”כ.

חברת א.ש.ט בע”מ ביצעה עשרות פרויקטים הכללו: תכנון, בניה, שיפוץ, הכנה לשעת חירום,

אבזור ציוד של ממ”דים ומקלטים והתקנת מערכות סינון אב”כ אקטיביות בבתים פרטיים, דירות ומוסדות ציבוריים.

המרחב המוגן צריך להיות מוכן, תקין ומאובזר בציוד מתאים לשימוש מידי בשעת חירום.

מערכות הסינון המופעלות במרחב מוגן פוטרות את השוהים בו משימוש במסכות אב”כ תוך הספקת אויר צח, נקי ומסונן.

חשוב לציין שמקלט וממ”ד תקינים מצילים חיים ואין להקל ראש בדבר.

בניית ממ”ד

מדינת ישראל נמצאת תחת איומים בטחוניים מתמידים. כאשר בשנים האחרונות הוכח כי אין בישראל מקום אשר הטילים לא יכולים להגיע אליו, ברור מדוע נדרש לנקוט בכל אמצעי הזהירות. אחד ההיבטים המרכזיים של כך נוגע לחדרי ממ”ד, שכבר יותר מפעם אחת הוכח שבכוחם להציל חיים. בעוד שבמרבית המבנים החדישים יהיה ממ”ד מובנה, בהליך שאינו מורכב יתר על המידה ניתן לבנות או לשפץ ממ”ד גם במבנים קיימים, אפילו כאלה שעומדים על תילם עשרות רבות של שנים. הנה מספר דגשים משמעותיים בדרך להשלמת המשימה.

הדרישה הבסיסית: עמידה בתקני הבטיחות

בניית ממ”ד במרוצת השנים, הוגדרו מספר דרישות סף שחדרי הממ”ד בישראל חייבים לספק על מנת שיבצעו את עבודתם – והיא מתן ביטחון והגנה מקסימליים – בצורה נאמנה.  בין השאר, מדובר כאן על שטח מינימלי של 9 מ”ר נטו, קירות חיצוניים מבטון מזוין בעובי 25 ס”מ לפחות, קירות פנימיים מבטון מזוין בעובי ס”מ לפחות, חלון ודלתות עמידים מפני גזים או הדף, הוספת גומי שלם ואוטם לדלתות ולחלונות ועוד.

עקב חשיבות המשימה, נובע בהכרח שכאשר פונים לחברה שתיקח על עצמה את המשימה, חשוב לוודא שהיא אכן המקצועית והמנוסה ביותר שניתן להעלות על הדעת. החברות האלה פועלות לרוב בתחומים רחבים יותר, דוגמת שיפוצים, בנייה או יזמות נדל”ן, כאשר כוח האדם שלהן כולל בתוכו גורמים הבקיאים בהליך מ-א’ ועד ת’: החל מהפן התכנוני שלו ועד להקמה של הממ”ד בפועל, בהתאם לדרישות הבטיחות הבסיסיות.

אז איך מתחילים?

בניית ממ”ד אם גמלה בלבכם ההחלטה לבנות ממ”ד בדירה או בבניין המגורים שלכם, תגלו בוודאי שיש לא מעט חברות שעשויות לקחת על עצמן את המלאכה. לגבי כל אחת מהן, חשוב לבחון את שנות הניסיון שלה בתחום, סדר הגודל של הפרוייקטים שהיא הייתה אחראית להם במרוצת השנים, כוח האדם והציוד שעומד לרשותה וכיוצא בזה.

 

Staf icon 0
Staf icon 1
Staf icon 2
Staf icon 3
קידום אתרים אורגני בניית אתרים
Call